Krása Kyjevu

Ruské a ukrajinské země nepatří zrovna k těm na vrcholu turistických žebříčků. Může tomu být hned z několika důvodů, například kvůli předsudkům, které se týkají komunistického režimu, který zde dlouhou dobu přetrvával, a díky čemuž se velká spousta turistů domnívá, že se jedná o zaostalé země, které nemají co nabídnout, což je samozřejmě naprosto zkreslená představa. Na vině může ale také být nepřítomnost moře, exotiky, nízké teploty anebo trochu obtížnější cestování, které si v některých případech žádá vízum. Nezavítat zde by byla ale opravdu velká chyba! Pojďme si tedy společně koupit letenky do Kyjeva a podívat se nejen na jeho historické památky!

zlaté kopule

Kyjev je hlavním městem Ukrajiny a velice často bývá přezíván jako nový Jeruzalém. Tuto přezdívku má na svědomí spousta dechberoucích chrámů, které jsou zároveň nejvyhledávanějšími památkami. Na rozdíl od českých památek se zde setkáváme s perfektně zachovalými a udržovanými, na nichž byste ani náhodou nepoznali, že už zde stojí po několik staletí. Charakteristické jsou hlavně sněhobílé omítky, které krásně kontrastují s různobarevnými kopulemi a opravdu velkou spoustou zlatých doplňků, soch, ornamentů, věžiček a střech. Mezi nejslavnější, které by měl každý zdejší turista navštívit alespoň z venku, patří Kyjevskopečerská Lávra, což je obrovský komplex zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, v němž najedeme rozsáhlou soustavu umělých jeskyní a jehož věžičky zároveň tvoří nejvyšší body v Kyjevu, Chrám svaté Žofie, který paří k jedněm z nejstarších památek, Chrám svatého Ondřeje anebo třeba modrý klášter svatého Michala. Nejsou-li pro vás kláštery zrovna velkým lákadlem, naleznete zde i spoustu dalších možností, za nějž lze jmenovat Zlatou bránu, Chresčatyj park, který jistě navštivte cestujete-li s dětmi, Hidropark, kde narazíte na celou spoustu atrakcí, mimo jiné na autodrom, kolotoče a lodičky, anebo Podol, což je jedna z místních čtvrtí, kde na vás teprve dýchne ta pravá atmosféra, již dolaďují i pestrobarevné domečky, které vám jistě zvednou náladu.

lahodné pirohy

Velkým lákadlem je i ne zrovna veselá historie tohoto místa. Jak jistě tušíte jedná se o celosvětově známou jadernou elektrárnu Černobyl, k jejíž havárii došlo roku 1986. Odvážlivci se nebojí vyrazit na stále více žádané komentované prohlídky samotného Černobylu, které jsou ovšem pod přísným dozorem. Nejste-li ale až tak odvážní, nemusíte se bát, že vám něco unikne. Skvělou volbo je totiž i zdejší muzeum, kde se setkáte s dokonalými vizuálními atrakcemi.

Při návštěvě Kyjevu jistě neváhejte ochutnat i místní speciality, jako je například tradiční boršč, pirohy nebo slaďoučká chalva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup