Mobil

Mobil, co to je? Vždyť to je jen malá krabička, která má display, nějakou baterii, paměť a pár dalších součástek. Pro mnoho lidí i dětí je tato malá krabička celým světem, navíc ve spojení s internetem, je to celý svět. Celý život, většina životní komunikace, většina světa. Pro spojení s ostatními, pro domlouvání schůzek, obchodů a dalších. Pro zábavu, pro existenci ve virtuálním světě sociálních médií.

instagram v smartphone

Všimli jste si někdy lidí na ulici, jak připomínají zoombie, které jsou zhypnotizované tou svou krabičkou, která pro ně představuje celý svět. Pozorovali jste děti na autobusové zastávce? Už si nepovídají a nehrají jako dříve. Stojí vedle sebe, koukají do svých krabiček, místo, aby spolu mluvili, si posílají zprávy plné zkratek, kterým dospělí často ani nerozumí, smajlíky a jiné nesmysly. Fotky, videa a další obsah spolu sdílí na sociálních sítích a jejich čas dětství, her venku, jejich bezstarostného života, se krátí. A oni si toho ani nevšimnou, najednou mají nastoupit do práce, protože školu už mají hotovou, ale ve skutečnosti nic než koukat do svých krabiček neumějí. Dokonce i děti na vsi, si už nestavějí bunkry, kde plánují velké akce proti nepřátelskému kmenu dětí z vedlejší vesnice. Neplánují už tajné výpravy za hranici vesnice nebo svého sídliště. Jejich život a přiznejme si i náš, jim utíká mezi prsty, protéká jako voda v potoce a najednou jsme staří.
rozebraný mobilní telefon

Dokážete si teď představit, jak asi budeme trávit svůj čas na stará kolena, například v domově důchodců, místo scházení se na lavičce v parku si budeme posílat zprávy telefonem, hrát hry, budou z nás také zombie zahledění do svých krabiček, nebo si konečně uvědomíme, o co jsme během života přišli a budeme se to snažit dohnat procházkou po lese, pozorováním ptáků i jiných zvířat na živo… A budou za námi naši blízcí vůbec chodit, nebo nám jen napíšou svou kouzelnou krabičkou zprávu čau, jak se máš?

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup