Cloud – nejlepší způsob zálohy

Cloud – nejlepší způsob zálohy

Internet je plný virů a dalších nebezpečí, co vám mohou ohrozit počítač, aniž byste o tom věděli. Během okamžiku můžete přijít o veškerá data, která máte uložená na pevném disku počítače a velice těžko je znovu obnovíte. Pokud ano, při nejlepším dostanete jen část vašich dokumentů, obrázků, hudby nebo videí. Nemusí nutně jít o hrozby z této celosvětové sítě. Může nastat zkrat nebo hardwarové poškození. Pokud nastane situace, že paměť notebooku nebo desktopu bude mít nějaký defekt, veškeré soubory budou nenávratně ztraceny.
 logo Google Drive
Ne nadarmo se všem uživatelům oznamuje, že by si měli pravidelně zálohovat své věci. Pokud tak někdo neučí, riskuje, že přijde o všechno. Otázka však nastává, jak a kam zálohovat? Moderním a stále populárním způsobem, jak chránit své soubory a složky je synchronizace s externím úložištěm na internetu, nebo-li tzv. „cloudem“. Díky tomu, že se vše nahrává na web, kdykoliv ke svým dokumentům můžete přistoupit z jiného zařízení, a to klidně i z mobilu či z jiného státu. Nejste omezeni na jeden počítač jako tomu bylo v minulosti. Dříve se zálohovaly věci na DVD/CD disky nebo na „flashky“. Jelikož se jedná o dlouhý proces, tento způsob se u běžných koncových lidí pomalu opouští.
 schéma cloudové synchronizace
Jak ochránit data přes cloud?
Existuje mnoho služeb, které vám tuto šanci umožňují. Jedna z nejznámějších služeb je Google Drive, co uživatelovi nabízí celých 15 GB místa zcela zdarma. Pakliže si jedinec přeje své úložiště rozšířit, musí si za to připlatit. Nahrávání na úložiště je zcela jednoduché.
 
Prvním způsobem je přetáhnout veškeré dokumenty skrz webový prohlížeč přímo na Drive. Druhá varianta je ještě lepší – do zařízení si nainstalujete speciální software, ve kterém se přihlásíte do svého účtu, nastavíte co se má synchronizovat, potvrdíte volbu a následně se nemusíte o nic starat – vše se začne uploadovat na síť a jakékoliv změny, které provedete se podle toho upraví. Jestliže kupříkladu pozměníte název důležité prezentace, pozmění se i online verze. Smažete-li nepotřebný obrázek, webová kopie se smaže rovněž.
 
Samozřejmě, že s tím přichází jistá rizika. Jestli se vám někdo nepovolaný dostane do účtu, tedy že získá vaše heslo, snadno může veškerý materiál využít proti vám. Dobré na těchto serverech je, že si můžete nastavit sdílení s jinými lidmi, a ti mohou k vámi nastaveným souborům libovolně přistupovat, nebo s nimi zacházet dle vašich požadavků, tedy jen číst & upravovat, nebo si jen prohlížet.
 
Proto apeluji na všechny, chraňte sebe i svá data před naprostou ztrátou nebo zcizením a vše si zálohujte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup