Jaké možnosti přináší nebankovní hypotéka

Jaké možnosti přináší nebankovní hypotéka

Snem pravděpodobně každého mladého člověka je mít vlastní dům či byt. A není divu, koneckonců je to spojeno s celou řadou výhod. Například se nemusíme bát, že nám majitel neprodlouží smlouvu. Také nemusíme nikomu platit za to, že můžeme daný prostor používat. A v neposlední řadě je zde také fakt, že se nemusíme bát něco změnit či zrenovovat přesně podle našich představ.

 

Zdaleka ne každému se však tento sen splní. Na vině je samozřejmě cena nemovitostí. Ta je tak vysoká, že běžný člověk nemá naději dát danou částku včas dohromady. V mnoha případech by lidé museli šetřit prakticky do důchodového věku, aby si daný dům či byt mohli dovolit.

 

hypoteka1

 

Naštěstí existuje řešení. Tím jsou hypotéky, což jsou účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Ty mohu být poskytovány bankami, avšak v současné době je stále častěji poskytují i nejrůznější soukromé firmy, specializující se na poskytování nejrůznějších druhů půjček.

 

Je samozřejmé, že na ně lidé hledí poněkud s nedůvěrou. Koneckonců každému jsou známy reportáže, kde si člověk, nejčastěji senior, půjčil peníze, aby pak neměl na splácení a v následné exekuci přišel prakticky o svůj veškerý majetek.

 

hypoteka3

 

Ovšem je skutečně nebankovní hypotéka tak nebezpečná? Nebo se jedná jen o předsudky, které možná kdysi platily, ale dnes nemají s realitou příliš společného? Jak už to bývá, pravda je někde mezi. Jistě, najdou se skutečně „šmejdské“ firmy, ale jsou zde i solidní.

 

Výhodou je pak fakt, že mají větší volnost, co se týká nastavení podmínek pro žadatele, než banka. To znamená, že jsou dostupné pro mnohem širší populaci. A věřte, že lidé toho využívají, neboť chtějí mít vlastní dům nebo byt.

 

Otázkou je, zda budou skutečně všichni mít na zaplacení, a to i v době Vánoc či mimořádných výdajů. Jen tehdy, pokud si vše dobře promyslíme, se nespálíme. A to je to hlavní, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup