Kde všude se uplatní reflektorové LED žárovky

Kde všude se uplatní reflektorové LED žárovky

Halogenové reflektory jsou spolu s výbojkami nejvýkonnějším typem osvětlovací techniky. Obrovskou výhodou halogenových žárovek je velmi vysoký světelný tok a také jejich malé rozměry, které dovolují nasadit je do speciálních svítidel a využít možnosti snadného přenášení, nenáročné instalace a praktického využití v domácnostech a na pracovištích.
bílý LED diodový reflektor se 14 čipy

Úspora nákladů na provoz

Tyto přednosti ovšem výrazně ustupovaly do pozadí v důsledku velmi vysoké spotřeby elektrické energie. Nevýhodou byla také omezená životnost způsobená častým rozsvěcením a zhasínáním, což bylo markantní zvláště u svítidel s pohybovými čidly. Spotřeba elektřiny vedla často k velmi vysokým nákladům na provoz, které nedovolovaly jejich větší nasazení pro osvětlování fasád budov, přístupových cest, zahrad, jezírek, fontán, pergol atp.
Dnes se situace změnila poměrně výrazně uvedením na trh LED diodových reflektorů https://www.lightpark.cz/reflektorove-led-zarovky/. Tato technologie hmatatelně snížila provozní náklady v podobě nízké energetické náročnosti a délky provozu světelných zdrojů v řádu desítek tisíc hodin. Zároveň nejsou tato svítidla omezená počtem spínacích cyklů a mohou se využít s pohybovými čidly prakticky bez omezení.
LED reflektor

Kde lze využít halogenových LED reflektorů

Montážní lampy – jedny z prvních aplikací halogenů byly montážní lampy, jejich provoz nebyl příliš rentabilní, což už dnes s LED žárovkami neplatí.
Dekorativní a scénická světla – výstavy, společenské akce, osvětlování objektů v interiéru i v exteriéru, to vše jsou aplikace, kde se tato technologie uplatní.
Promítací zdroje – nevýhodou halogenových žárovek v promítačkách byla kromě spotřeby energie i vysoká provozní teplota. LED diodové výkonné zdroje tyto problémy snižují na minimum.
Veřejné osvětlení – současné možnosti polovodičových čipů umožňují vyvinout velké množství umělého světla a konkurovat i dominantním výbojkám. Dokazují to i první pilotní projekty veřejného osvětlení v některých městech a obcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup