Raptor: Call of the Shadows

Raptor: Call of the Shadows

Hra původně vytvořená na staré 386 a 486, tyto počítače jsou již samozřejmě dávno na skládkách a ani není divu, v dnešní době, byste si na nich zaručeně nic, nezahráli. V tomto excelentním simulátoru tehdejší doby jste začínali jako pilot stíhačky, kdy jste měli za úkol, zničil co nejvíce pozemních a vzdušných sil.
simulátor v akci
Za každý zničený cílobdržíte peníze, za které můžete vylepšovat svůj letoun. Zbraně můžete během hry měnit, nebo je míchat dohromady, samozřejmě čím více ničivého arzenálu tím lépe. Takže taková atomovka, plazma či laserové zaměřovače nejsou žádný problém, je jen na Vás kolik našetříte. Hra má celkem 27 úrovní, s tím, že každá z nich končí zabitím velkého bosse, čímž se dostane dál. Jako obranu, můžete přikoupit štít, který Vám zajistí dvojnásobné životy, nebo po cestě najít lékárničku ukrytou pod některými ze zničených budov, či letadel. Zbraně jdou také získat v určitých misích, takže pokud už zbraň máte nebo jí nechcete, můžete jí za sníženou cenu prodat.
Raptor se dal hrát buď pomocí myši, nebo na klávesnici, kdo však měl doma jen jeden počítač, nemusel zoufat, hra se dala hrát i ve dvou na jedné obrazovce, tak jako většina tehdejších her. Jeden hráč na klávesnici druhý na myši, není to příliš pohodlné, ale přece jenom účel to splnilo.
Pokud si myslíte, že tento simulátor je oproti dnešní době jen malá překážka, mýlíte se. Některé kola jsou vážně oříšek a jen tak se přes ně nedostanete. Nejhorší jsou však bossové, které Vám zaberou i hodiny, než se přes ně dostanete. Je jen nemilou věcí, že se tento simulátor neprodral do dnešních her. V řadě nás jsou určitě velcí zastánci této hry a určitě by jí uvítali i v dnešní době.
vojenský letoun
Pokud tedy máte někde na půdě odložený starý počítač, ještě ho nevyhazujte a zkuste si tuto starou klasiku ještě zahrát. Grafika Vás sice asi na dnešní dobu moc neupoutá, ale dějově je k nezaplacení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup