Repasované notebooky: bezpečný způsob, jak ušetřit

Repasované notebooky: bezpečný způsob, jak ušetřit

Mnoho lidí se při nákupu elektroniky chce vejít do určité finanční částky, zpravidla si proto vyberou levnější notebook, který je ale méně kvalitní. Repasované laptopy jsou dobrou alternativou, oproti novým, protože jsou podstatně levnější, a přitom jsou mnohdy ve stejně dobrém stavu. Na rozdíl od bazarového zboží je k nim navíc poskytována záruka 12 až 24 měsíců, dle konkrétního modelu.
ušetřené peníze
Co to znamená repasovaný?
Repasované počítače pochází obvykle z velkých firem, které přešly na novější model a pro staré kusy už nemají využití. Kupce je poté roztřídí do tří kategorií, podle toho, v jakém jsou stavu. Nejlepší označí jako kategorii A, ty fungují bezchybně a vypadají jako nové.
Kusy, které nesou známky použití, ale jinak fungují bezchybně označí jako kategorii B. Zboží v této kategorii zlevní oproti kategorii A, takže vás může zaujmout, pokud chcete ještě víc ušetřit a na vzhledu vám nezáleží.
Nefunkční modely prodejce obvykle neprodává, ale používá je na náhradní díly pro ty, které fungují. V případě, že obdržíte vadný kus neváhejte přistoupit k reklamaci, poctivý prodejce chybu bez problémů napraví.
Výhody a nevýhody repasovaných notebooků
Hlavní výhodou repasovaných laptopů je jejich cena, oproti původní klesá zpravidla na třetinu až pětinu té původní, dle stáří daného modelu.
Jelikož se zpravidla jedná o bývalé firemní počítače, jedná se především o kancelářská zařízení, nejčastěji značek HP, Lenovo a Dell. Mezi výhody kancelářských notebooků vyšší třídy patří špičkové zpracování a dlouhá životnost. Obvykle jsou také doplněny o čtečku otisku prstů a další bezpečnostní prvky.
Bohužel kvůli jejich zacílení na firemní klientelu nejsou vhodné pro každého. Jsou dobré pro práci, surfovaní na internetu a sledování videí, kvůli absenci dedikované grafické karty ale budou mít problémy s modernějšími počítačovými hrami a dalšími graficky náročnými aplikacemi.
kvalitní notebook
Kde je koupit a jak si vybrat?
Nejčastěji jsou k dostání v internetových bazarech s elektronikou, popřípadě u specializovaných prodejců. Při výběru si prodejce nezapomeňte ověřit na online srovnávači heureka.cz, nakupujte pouze u prodejců s vysokým hodnocením od předešlých zákazníků.
Při výběru samotného notebooku se doporučuji zaměřit na produktové řady HP EliteBook, Dell Latitude a Lenovo ThinkPad, jedná se o ty nejlepší, které jednotlivé značky nabízejí a dají se sehnat za rozumnou cenu.
Další specifikace notebooku už závisí pouze na vašich požadavcích, v každém případě doporučuji vybrat si model s SSD diskem a alespoň 8 GB RAM. Co se týče procesoru, uděláte dobře když si vyberete model s procesorem Intel, ideálně řady I5 nebo I7. Ostatní je už jen na vás, pro pomoc s rozhodováním se si na internetu můžete přečíst recenze daného modelu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup