Ubytování v jihomoravské vinařské oblasti Valtice – Mikulov

Ubytování v jihomoravské vinařské oblasti Valtice – Mikulov

Valtice jsou známé vinařské městečko na jihu Moravy, na hranici s Rakouskem. Jeho historie sahá až do 12. století, ale největší význam zaznamenalo spolu s Lednicí od konce 14. století, kdy se stalo součástí majetku šlechtického rodu Lichtenštejnů. Ten zde spravoval svůj majetek déle než pět století, jeho působení ukončila až druhá světová válka, resp. v roce 1945 konfiskace majetku ve prospěch státu. Po nastolení komunistické vlády tu byla až do roku 1990 udržována přísná pohraniční opatření, Břeclavsko bylo součástí tzv. „železné opony“, po níž už dnes nenajdete v okolí téměř žádné stopy.

město Mikulov

Kdy se vydat do Valtic

V podstatě kdykoli, po celý rok. Je tu krásně i v zimě, kdy se tu pořádá vánoční jarmark (Valtický advent), ale pochopitelně největší zájem je o cestování a pobyt v přírodě v Lednicko-valtickém areálu. Ten je protkán sítí cyklostezek a vzhledem k minimálním terénním nerovnostem je vhodný i pro cykloturistiku rodin s dětmi. Kola si můžete zapůjčit v některé z místních půjčoven a je také možné podniknout působivou jízdu historickým vlakem poháněným parní lokomotivou.

Zajímat by vás mohla niva řeky Dyje s lužním lesem, údolní vodní nádrž Nové Mlýny a pochopitelně Chráněná krajinná oblast Pálava s archeologickým nalezištěm v Dolních Věstonicích (Věstonická venuše). V blízkosti města se nachází množství vinic a řada rodinných vinařství s vinnými sklípky, které konkurují zámeckému sklepu Vinných sklepů Valtice.  

náměstí v Mikulově

 Na konci června se tu pořádají hudební slavnosti, které obnovují tradici renesančního a barokního umění, a v zámecké jízdárně bývají návštěvníkům k dispozici různé výstavy zaměřené na historii a současnost vinařství, ale i na jiná témata, např. soudobé umělecké směry.

Pobyt v místě v některém z penzionů či hotelů, například ubytování Mikulov, můžete spojit s výletem do Rakouska, Maďarska a Slovenska vzhledem k výbornému dopravnímu spojení, které navazuje na dálnici D2 z Brna do Bratislavy.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup