Vhodná podlaha pro majitele domácích mazlíčků

Vhodná podlaha pro majitele domácích mazlíčků

Podlaha není nejlevnější záležitostí a určitě chcete, aby vám vydržela pokud možno co nejdéle a zároveň s jejím udržováním nebylo mnoho práce. To můžou zkomplikovat domácí mazlíčci – vaše podlaha může být během pár dní poškrábaná, u štěňátka se neubráníte loužičkám a chlupy vás budou doprovázet celým bytem.

 interiér kuchyně

Velmi záleží na tom, jaké domácí zvíře doma máte. Každé má jinou povahu, např. čivava vám na rozdíl od border kolie podlahu nerozškrábe, stejně tak kočka sphynx nebude pouštět chlupy do koberce jako jakákoliv jiná chlupatá kočka. U živějších a větších plemen je proto důležité pořídit odolnější povrch.

 kočka s drápky

Z některých krytin např. z koberce se vám budou chlupy dostávat opravdu špatně. Ani výkonný vysavač si s takovým množstvím chlupů, které vypustí dospělí pes, neporadí. Zablácené tlapky z venku vám udělají nepříjemné obtisky, po kterých vám zbudou fleky, pokud si jich zavčas nevšimnete, a to samé platí pro loužičky a exkrementy malých štěňátek či koťátek.

 

Laminátová podlaha

 

Laminátové podlahy jsou velmi odolné, ale jejich kluzký povrch bude pod tlapkami zvířatům klouzat. Jsou také poměrně hlučné, ale chlupy, tekutiny a exkrementy z nich dostanete snadno.  Pokud sáhnete po laminátové podlaze, soustřeďte se na ty s vyšší hodnotou třídy zátěže – jsou odolnější vůči oděru.

 dřevěné parkety

Dřevěná podlaha

 

Dřevěná podlaha se hodí snad do každého bytu. Je velmi stylová, avšak velmi málo odolná proti škrábancům. Všechny dírky budou hned vidět, poškodit ji klidně může i kolečková židle. Také se vám z ní budou špatně dostávat loužičky a exkrementy, loužičky mohou podlahu vážně poškodit. Na druhou stranu na chlupy postačí vysavač a pro tlapky zvířátek je velmi pohodlná. Pokud zvolíte dřevěnou podlahu, vybírejte mezi dubem a bukem – patří mezi tvrdší a odolnější dřeviny.

 

Linoleum

 

Linoleum je velmi praktické a dobře se snáší s domácími mazlíčky. Škrábanců není třeba se obávat, chlupy jednoduše vysajete a tekutiny či bláto snadno setřete. Vybírat můžete z mnoha barev a kombinací. Některé typy se pokládají plovoucím způsobem a skládají se jako puzzle, nemusíte použít žádné lepidlo.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup